Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2019. Március 14. 19:00, csütörtök | Belföld

Szigorúbb ellenőrzések lesznek március 15-én a Budapest Aiporton

Szigorúbb ellenőrzések lesznek március 15-én a Budapest Aiporton

Megerősített szolgálatot rendelt el a reptér biztonsági igazgatósága a hosszú hétvégén, amely alatt akár 40 ezer utas is megfordulhat a repülőtéren.

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője csütörtökön azt közölte az MTI-vel, hogy több járatra már nem, vagy nagyon nehezen lehet jegyet kapni. Emiatt a biztonsági szolgálat a csúcsidőszakban megerősített szolgálattal, minden utasbiztonsági folyosót üzemben tartva készül az utasok fogadására.

Az üzemeltető jelezte: egy hete nyitottak újabb utasbiztonsági folyosót a 2B terminálon, így már nyolc soron folyhat az utasok ellenőrzése, a 2A terminálon pedig áprilisra várható az újabb biztonsági sor telepítése.

Az utasfelvételi pultok előtt sárga mellényt viselő, információs munkatársak segítik a tájékozódást. A repülőtér üzemeltetője azt kérte, mindenki ellenőrizze, hogy a járata melyik check-in pulton regisztrál, mert a kapacitások jobb elosztása miatt a kapukiosztás eltérhet a megszokottól.

Forrás: origo.hu

Kép: MTI/Kovács Tamás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító