Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2014. Október 14. 09:10, kedd | Helyi
Forrás: InfoGyőr/WK

Szíj Melinda kiegyensúlyozottabb, mint valaha

Szíj Melinda kiegyensúlyozottabb, mint valaha

Hétvégén Győrben koncertezett Szíj Melinda, aki különleges énekhangjával, saját dalaival és meglepetés duettekkel lepte meg közönségét. Az énekesnővel beszélgettünk pályafutásáról és élményeiről.

A Megasztár milyen pozitívumot és negatívat adott az életébe?
A Megasztár egy nagyon jó kiindulási pont volt, hiszen nagyon sokan ismerték meg a hangomat a műsor által, de már nem szeretnék vissza tekinteni a múltba. Sokkal inkább foglalkoztat a jelen és a jövőbe szeretnék tekinteni, nem szeretném a múltat firtatni.

Egy éve történt, hogy megvált húsz év után munkahelyétől, most hogy érzi magát az új helyen?
Boldogan mondhatom, hogy nagyon jól érzem magam az új munkahelyemen. Több hónap keresés után sikerült elhelyezkednem jogi asszisztensként, amit nagyon szeretek, korábban is dolgoztam már hat évig ebben a szakmában, így nem teljesen új a dolog, nagyon sok minden visszaköszön.

Mennyire összeegyeztethető az énekléssel?
Igazán komoly kihívás, jelentős erőpróba összeegyeztetni az éneklést a munkámmal. Hiszen most is három hónappal előre be vagyok táblázva, így a hétvégéim sem szabadok, de megfelelő oda figyeléssel, kötött rendszerrel működik mindkét életvitelem. Sokat jelent számomra a párom támogatása is, aki maximálisan mellettem áll és segít.

Mit tekint kiemelkedő sikerének?
Amikor a Győri Balett RózsaSzínház című előadásában léptem fel, a műsor Edith Piaf dalokra épült, komoly lenyomatott hagyott bennem, nem is szeretnék ezzel a stílussal szaktani, sőt bővíteni szeretném a repertoárt Edith Piaf dalokkal. Illetve a közelmúltban volt egy elismerő élményem, Bátonyterenyén Mikrofonpróba címmel létrehoztak egy tehetségkutatót, amelynek zsűrijébe felkért a város vezetősége. Ez egy teljesen új szerepkör volt számomra és megtisztelve éreztem magam, hogy érdemesnek tartották személyemet. Tetszett a rendezvény szelleme is, hiszen ez is bizonyítja, hogy nem csak televíziós show műsorok által lehet csak érvényesülni ebben a szakmában. Jó lenne, ha a jövőben még több helyen, regionális szinten lenne ilyen lehetőség a tehetségeknek, ahol kibontakozhatnak.

Mik a jövőbeli tervei?
Mindenféle képen szeretném folytatni az éneklést a jövőben is, összeegyeztetve a munkámmal. Nagy boldogságot okoz, hogy ilyen sok felkérésem van és Facebook rajongói oldalamat is közel 50 ezer ember követi, ami már nagy felelősség egy előadónak, szeretném kiszolgálni azokat, akik szeretik és hallgatják dalaimat.

Milyen dalok jellemzik most a repertoárt?
Továbbra is hallhatóak lesznek Edith Piaf dalok, amelyek igazán közel állnak hozzám. Emellett természetesen saját dalok is felcsendültek, Neumark Zoltán kíséretében, aki híres szaktekintély, neves színházak zenés darabjainak korrepetitora, zenei vezetője, illetve egyebek közt a Kék madár című mesemusical szerzője. A közönségnek meglepetés duettekkel is készülünk.

Címkék: interjú, Szíj Melinda

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.