Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően

Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően

Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Facebookon, hogy az isztambuli magyar főkonzulátus munkatársai szorosan nyomon követik az eseményeket a Richter-skála szerinti 6,2-es erősségű földrengés óta, és folyamatos kapcsolatban vannak a helyi hatóságokkal.

"A legfontosabb feladat most meggyőződni róla, hogy a térségben tartózkodó valamennyi magyar állampolgár biztonságban van"
- szögezte le.

"Magyar sérültről eddig nincs tudomásunk, és folyamatos a kapcsolatfelvétel a konzuli védelemre regisztrált állampolgárokkal" - tette hozzá.

Szijjártó Péter fokozott elővigyázatosságra kérte a Törökországban tartózkodó magyar állampolgárokat, különösen a megrongálódott épületek közelében, mivel fennáll a veszélye további utórengéseknek.

"A jelenlegi információink alapján 379 magyar regisztrált konzuli védelemre az országból, közülük 134-en tartózkodnak Isztambulban"
- tudatta.

"Baj esetén a Konzuli Szolgálatunk napi 24 órában elérhető a 06 80 36 80 36 zöld számon" - fűzte hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön

2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld

Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison

Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.