Hírek
2018. Február 28. 07:29, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Szinte az ország minden pontján volt fennakadás
A havazás szinte az ország minden pontján okozott fennakadást kedden - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője szerda reggel az MTI-t.
Az M7-esen baleset miatt lezárták a kőröshegyi völgyhíd Budapest felé vezető oldalát.
Mukics Dániel elmondta: a havazás miatt kialakult közlekedési balesetekhez kilencvenötször riasztották a tűzoltókat; negyven esetben elakadt vagy úton keresztbe fordult, ötvenötben pedig árokba csúszott járművekhez.
Éjfél óta nyolcszor volt szükség a tűzoltók beavatkozására a havazás miatt a reggel hat órai adatok szerint.
Továbbra is több alsóbbrendű útszakasz le van zárva.
Áramkimaradás most sehol nincs az országban. Kedden volt áramszünet Vas megye három településén: Bükön, Csepregen és Tormásligeten, összesen ötszáz fogyasztási helyen, de a szolgáltató néhány órán belül helyreállította az ellátást, így nem hűltek ki annyira a házak, hogy melegedőhelyet kellett volna megnyitni.
Az M7-es autópályán, a 121-es kilométerszelvényben, a kőröshegyi völgyhíd közepén, a Budapest felé vezető pályatesten szerdára virradóra kigyulladt egy pékárut szállító teherautó. Az üzemanyaga az úttestre folyt, és szintén meggyulladt. A tűzoltók a tüzet eloltották, személyi sérülés nem történt, de az oltóanyag az úttestre fagyott. Amíg ezt el nem távolítják és a hidat meg nem vizsgálják, hogy a hőterhelés nem károsította-e, addig le van zárva az érintett szakaszon az autópálya Budapest felé vezető fele, a forgalmat a 7-es útra terelik - mondta a helyettes szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
