Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2018. Április 24. 17:01, kedd | Sport

Szívinfarktust kapott a magyar sportlegenda

Szívinfarktust kapott a magyar sportlegenda

A magyar jégkorong egyik legfontosabb alakja, a Fehérvár tanácsadója, Ocskay Gábor – közismertebben „az Öreg\" – szívinfarktusa után otthon pihenget.

Ocskay Gábor csütörtök éjjel az otthonában lett rosszul, nem sokkal később már vitték a kórházba, ahol katéterezték a szívét, és a körülményekhez képest minden rendben, hazatérhetett, ahol egyelőre tévén nézi a vb-t, de a hét második felében akár személyesen is jelen lehet a BS-ben – ahogy az szokásos, ugye. – számolt be az nso.hu.

„Hatalmas köszönettel tartozom a székesfehérvári kórház kardiológiai osztályán dolgozóknak, mert kifogástalan ellátásban részesültem, ennek is köszönhető, hogy
négy-öt nappal egy infarktus után már kint is vagyok, amin persze mindenki csodálkozik."
– mondta Ocskay a Nemzeti Sportnak a jellegzetes, csibészes nevetésbe hajló stílusában.
"Most egy hónapos gyógyszeres kezelés jön, utána némi szívritmus-szabályozás, az is tuti, hogy leteszem a cigit. Ugyanakkor rendkívül jó érzés, hogy miután megneszelték a történteket, nagyon sokan kerestek, a szövetség tiszteletbeli elnöke, Pásztor Gyuri személyesen is eljött hozzám, de hívott Török Laci, Kovács Zoli és a szapporói hősök közül is többen. Ez azt jelzi, hogy valamit csak jól csináltam az évtizedek során. Egyébként pedig lehet, hogy valamelyik meccsre felnézek a héten, mondjuk, a lengyelek ellenire..." - tette hozzá.

Forrás: origo.hu

Kép: nso.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.