Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2010. Június 08. 07:31, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Szomorú nap lesz a szerda

Szomorú nap lesz a szerda

Négy forinttal nő a benzin és a gázolaj ára is a hazai töltőállomásokon szerdától – adta hírül hétfőn a holtankoljak.hu. Így a benzin országos átlagos ára 340 forintra, míg a gázolajé 322 forintra nő.

A múlt héten nem változtak az árak, azt megelőzően pedig 6 forinttal csökkent a benzin és 5 forinttal a gázolaj ára. Idén az árcsökkenések és árnövekedések összegeként összesen 28 forinttal nőtt mind a benzin, mind a gázolaj ára.



A bioetanolért átlagosan 241, míg az LPG-ért 180 forintot kell majd fizetni literenként - értesült a holtankoljak.hu piaci forrásból.



Az áremelkedést egyértelműen a múlt heti forintgyengülés okozza - áll a közleményben. A benzin és a gázolaj tőzsdei jegyzésára a múlt héten - dollárban számolva - csökkent, a forint azonban annyit veszített értékéből, hogy - forintban számolva - már 3-4 százalékos a drágulás.


A legutóbbi, két hete eldöntött árváltozás idején regisztrált tőzsdei jegyzésárakat összevetve a múlt heti átlaggal, forintban számolva már nyolc százalékos a drágulás.



(FH)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország