Hírek
2019. Január 02. 05:00, szerda | Belföld
Szörnyű szilveszter: 50 méter magasban rekedtek fenn gyerekek az óriáskeréken
Létrával próbálták lehozni őket, de mentés közben vették észre, hogy tűzoltólétrák nem érnek el az 50 méteres magasságban rekedt szilveszterezőkhöz. Nyolc órát töltöttek a magasban, a hidegben.
A nyolc embert, köztük öt kamasz alatt állt meg a város óriáskereke a franciaországi Rennes-ben.
Mivel a létrák nem voltak elég magasak, hogy elérjék vele a vendégeket, végül helikopter és függőkötelek segítségével hozták le a bajbajutottakat.
"Nem gondoltam, hogy valaha is kijutunk onnan, nagyon megrázó volt a helyzet. Sokáig tartott, nagyon hideg volt és félelmetes" - mondta az egyik 23 éves férfi, akit kimentettek a tűzoltók.
"A fiam a 17. születésnapját ünnepelte odafenn, január elsején született" - közölte egy helyszínen aggódó anya.
„Minden nagyon nyugodtan, rendben folyt, csak csodálni tudjuk a tűzoltókat, ahogyan megoldották a helyzetet” - tette hozzá egy 47 éves férfi.

Forrás: origo.hu
Kép: AFP/Antoine Agasse
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
