Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2012. Május 11. 17:40, péntek | Helyi
Forrás: Győr-Szol Zrt.

Szúnyoggyérítés Győrben – felszállnak a repülőgépek!

Szúnyoggyérítés Győrben – felszállnak a repülőgépek!

A Győr-Szol Zrt. a monitoring rendszer adatait figyelembe véve, megfelelő időjárási viszonyok esetén 2012. május 11-én pénteken a kora esti óráktól kezdve légi kémiai szúnyoggyérítést tervez Győrben.

Légi kémiai szúnyoggyérítés alkalmával a már repülő szúnyogok mennyiségében várható gyérítés. Pénteken kora este a város területén 1634 hektár nagyságú vizes élőhelyen van tervezve beavatkozás.

A monitoring rendszer adatait figyelembe véve május 12-én szombaton a reggeli órákban a tocsogókban élő szúnyoglárvák légi biológiai gyérítése van tervezve összesen 200 hektár nagyságú vizes élőhelyen, így többek között Pinnyéden a Püspökerdő környezetében, a Rábca és a Rába ártérben, Győr-Réfaluban a Püspök erdő és a Mosoni Duna holtág területén, Sáráson a Bálványosi, Bácsán a Bácsai csatorna környezetében.

A gyérítéshez olyan vegyszereket használnak, melyek a hatóság engedélyével rendelkeznek. A kemikáliák sem emberre, sem más élőlényekre nem veszélyesek. Bizonyos vegyszerek a méhcsaládokra lehetnek hatással, ezeket kizárólag naplemente után alkalmazzák, amikor a méhek a kaptárba visszarepültek. Ilyen anyagokat a gyérítésre évek óta használnak minden káros következmény nélkül.

A GYŐR-SZOL Zrt. a monitoring rendszer segítségével folyamatosan figyeli a szúnyogok mennyiségét, és szükség esetén gondoskodik a szúnyoggyérítés végrehajtásáról.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.