Hírek
2018. December 04. 09:56, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kacsatetemekkel etették a disznókat egy Bács-Kiskun megyei gazdaságban
Jelentős mennyiségű, takarmányozásra szánt kacsatetemet találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal ellenőrei a Bács-Kiskun megyei Tázláron egy sertéstartó gazdaságban – közölte a Nébih kedden az MTI-vel.
A sertéstartó gazda elismerte, hogy a kacsatetemeket a sertések takarmányozására szánta.
A telep helyszíni ellenőrzésekor a szakemberek megállapították, hogy a gazdasági udvar egyik helyiségének padozatán mintegy 40 elhullott kacsa hevert. Ugyanebben a helyiségben, 4 műanyag zsákban, zsákonként 4-4 kacsatetemet, a fagyasztóládában további 21-et találtak a szakemberek. Az előtérben elhelyezett hordókban és vödörben kacsák vágásából származó bél, illetve egyéb vágóhídi hulladék állt. Az állati eredetű melléktermékek ráadásul jelöletlenek voltak, szállításukat dokumentum nem kísérte, és azok szállítására, tárolására, felhasználására az érintettnek engedélye sem volt.
A vizsgálat során kiderült, hogy a telepen nevelt sertések jelöletlenek, vásárlási dokumentáció hiányában az eredetük ismeretlen. Állategészségügyi státuszukról szintén nem állnak rendelkezésre a szükséges dokumentumok. A hivatal a hiányosságok miatt azonnali hatállyal forgalmi korlátozást rendelt el a telepen tartott állatokra.
Az eljárás folyamatban van, a szabálysértő több százezer forintos bírságra számíthat – írta közleményében a hivatal.
A Nébih ismét arra hívta fel a sertés- és a baromfitartók figyelmét, hogy a madárinfluenza és az afrikai sertéspestis (ASP) megelőzése érdekében az állattartásra és az állati eredetű melléktermékek megsemmisítésére vonatkozó szabályokat szigorúan be kell tartani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
