Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2026. Május 03. 08:22, vasárnap | Helyi

Talmácsi és az egyetem közös fejlesztése győzelmet hozott

Talmácsi és az egyetem közös fejlesztése győzelmet hozott

A motorsportban egyre elterjedtebb az az ergonómiai tankszárny, amelyet Talmácsi Gábor világbajnokhoz kötődő vállalkozás a Széchenyi István Egyetem közösen fejlesztett.

Az eszköznek is köszönhető, hogy a Yamaha Austria Racing Team versenyzői a napokban megnyerték a Le Mans-i 24 órás futamot.

A Le Mans-i 24 órás futamon a Széchenyi István Egyetem és Talmácsi Gábor cégének közös innovációja is hozzájárult a YART győzelméhez – írja közleményében az egyetem. Min közölték, a motorsportban egyre elterjedtebb innováció az ERGO nevű ergonómiai tankszárny, amelyet Talmácsi Gábor világbajnok gyorsaságimotor-versenyző és Fekete Bálint közös vállalkozása, az ERGO Racing Kft. és a Széchenyi István Egyetem közösen fejlesztett. Az eszközt a cég a közelmúltban az osztrák csapat, a Yamaha Austria Racing Team (YART) pilótáira szabta, akik ennek használatával a napokban megnyerték a Le Mans-i 24 órás futamot.

Az innováció lényege, hogy az eszköz segítségével a versenyző a lábával jobban tud kapcsolódni a motor tankjához, amely segíti őt a féktávon, különösen kanyarodás közben, amikor a dőlés nagy fizikai terheléssel jár. Megtámasztja a lábat, ezáltal tehermentesülnek a karok, így csökkentve az izomfáradást, és javítva a jármű feletti kontrollt.

Talmácsi Gábor elmondta, az egyetemmel való együttműködésük lehetővé tette, hogy egy olyan terméket vigyenek a piacra, amely hozzájárul a motorosok dinamikusabb, de mégis biztonságosabb versenyzéséhez. Az ERGO hamar nemzetközi elismertséget szerzett, amit ma már számos Superbike- és MotoGP-versenyző is használ. „Ennek is köszönhető, hogy partnerségre léptünk a YART-tal, és elkészítettük az innovációnk pilótáikra optimalizált változatát. Az eredeti termék könnyedén állítható továbbfejlesztését az indokolta, hogy az endurance-csapatversenyek esetében egymás után három vagy akár négy – egymástól eltérő méretekkel rendelkező” – versenyző váltja egymást” – részletezte.

A siker értékét növeli, hogy mindezt egy 24 órás versenyen érték el, ami azt mutatja, hogy az ERGO valóban nagy szerepet játszik az izmok tehermentesítésében. „Köszönjük a Széchenyi István Egyetemnek azt a bizalmat, amely lehetővé tette, hogy elinduljunk ezen az úton, hiszen a YART-tal megvalósított fejlesztés az intézménnyel közös innovációnkból született” – emelte ki.

Az ERGO egyébként nemcsak a versenysportban, de – egyelőre limitált formában – már a hobbimotorosok számára is elérhető.

Az is kiderül a beszámolóból, hogy a Le Mans-i verseny Superstock kategóriájának győztese a HERT csapat lett, amelynek az egyetem volt hallgatója, a 24 éves Kovács Bálint is tagja.

(Fotó: Dudás Máté/sze.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.