Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2016. Május 03. 12:53, kedd | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Tanácsok vízen túrázók részére

Tanácsok vízen túrázók részére

A jó idő beköszöntével egyre többen választanak szabadtéri programot, esetleg vízen való túrázást szabadidejükben.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a vízen túrázók figyelmét, hogy még körültekintőbben, a szabályok betartásával közlekedjenek a vízfolyásokon.

Az előző években néhány esetben fordult csak elő megyénk területén vízi baleset, 2015-ben 2 eset, 2014-ben 2 eset, 2013-ban 1 eset volt, ahol a tűzoltók segítségét kérték. Legtöbbször túrázó kenusok borultak a vízbe, akik a tűzoltók kiérkezésének idejére már szerencsésen a partra úsztak, illetve egy esetben egy távoli nádasba sodródott horgász lemerült akkumulátorú csónakját kellett partra vontatni a Fertő tavon.

A balesetek csekély száma egyrészt a lakosság felelősségteljes magatartásának, valamint a hatékony megelőzési munkának köszönhető.

Az idei évben is fontosnak tartjuk a hatékony prevenciós feladatokat, ezért is kérjük a lakosságot, hogy a következőket tartsák szem előtt, ha vízi túrázásra indulnak!

Túrázni csak tapasztalt, az adott szakaszt jól ismerő túravezetővel induljanak!

Még az úszni jól tudók is viseljék a mentőmellényt!

A kenuban elhelyezett csomagokat vízhatlan tartókban helyezzék el, amik úsznak a vízen!

A túra alatt a helyzetüket folyamatosan próbálják a parti tárgyakhoz viszonyítani (épületek, hidak, folyami kilométer, vízi műtárgyak)!

Túra közben a túlzott alkoholfogyasztás végzetes lehet!

Csoportos túra esetén a csoport lehetőleg próbáljon együtt maradni!

Törekedni kell arra, hogy minden kenuba legalább egy tapasztalt személy üljön!

A kenuban ülők a vízen a sodorvonalban ne kapaszkodjanak bele fába, ágba, mert borulhatnak.

MENTÉS ESETÉN:

A vízen borulás esetén első a személyek mentése!

Személy mentésénél igyekezzenek a vízbe jutottat a partra vontatni, ne a kenuba beemelni mert az szintén felborulhat!

Mentésnél soha ne próbálkozzanak a sodrásban a kenu megállításával, igyekezni kell a parthoz közel megállítani a kenut.

Ha már mindenki biztonságban van, csak akkor fogjanak neki a tárgyak mentésének.

HA ÖNERŐBŐL NEM MEGY A MENTÉS, HÍVJANAK SEGÍTSÉGET a 105-ös vagy a 112-es számon.

A jelzésnél az alábbi információra van szükség a gyors segítségnyújtáshoz:

Mikor és hol szálltak vízre?

Hol történt a borulás (parti tereptárgy, épületek, hidak, folyami kilométer, vízi műtárgyak megadásával)?

Hányan vannak veszélyben?

A jelző személy telefonszáma.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.