Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2016. Július 22. 17:13, péntek | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Tanácsok vízen túrázók részére

Tanácsok vízen túrázók részére

A nyári szabadság alatt és hétvégenként egyre többen választanak szabadtéri programot, víz melletti pihenést, vagy vízitúrázást szabadidejükben.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a vízen túrázók figyelmét, hogy még körültekintőbben, a szabályok betartásával közlekedjenek a vízfolyásokon.

Minden évben előfordult megyénk területén néhány vízi baleset, ahol a tűzoltók segítségét is kérik. Legutóbb tegnap a mosonmagyaróvári hivatásos és a dunakiliti önkéntes tűzoltók folytattak keresést a rendőrökkel együtt a Mosoni-Dunán Rajka és Dunakiliti között, mivel kenusok borultak a vízbe, s nem találták két társukat. A hivatásos tűzoltók a vízen, önkéntes társaik a parton haladva kutatták át a környéket. A keresés és a vízi túrázók esete végül szerencsésen zárult, mivel a vízbe esett turisták lejjebb sikeresen partra úsztak, az ijedtségen kívül nem esett bajuk.

Az idei évben is fontosnak tartjuk a hatékony prevenciós feladatokat, ezért is kérjük a lakosságot, hogy a következőket tartsák szem előtt, ha vízi túrázásra indulnak!

Túrázni csak tapasztalt, az adott szakaszt jól ismerő túravezetővel induljanak!

Még az úszni jól tudók is viseljék a mentőmellényt!

A kenuban elhelyezett csomagokat vízhatlan tartókban helyezzék el, amik úsznak a vízen!

A túra alatt a helyzetüket folyamatosan próbálják a parti tárgyakhoz viszonyítani (épületek, hidak, folyami kilométer, vízi műtárgyak)!

Túra közben a túlzott alkoholfogyasztás végzetes lehet!

Csoportos túra esetén a csoport lehetőleg próbáljon együtt maradni!

Törekedni kell arra, hogy minden kenuba legalább egy tapasztalt személy üljön!

A kenuban ülők a vízen a sodorvonalban ne kapaszkodjanak bele fába, ágba, mert borulhatnak.

MENTÉS ESETÉN:

A vízen borulás esetén első a személyek mentése!

Személy mentésénél igyekezzenek a vízbe jutottat a partra vontatni, ne a kenuba beemelni mert az szintén felborulhat!

Mentésnél soha ne próbálkozzanak a sodrásban a kenu megállításával, igyekezni kell a parthoz közel megállítani a kenut.

Ha már mindenki biztonságban van, csak akkor fogjanak neki a tárgyak mentésének.

HA ÖNERŐBŐL NEM MEGY A MENTÉS, HÍVJANAK SEGÍTSÉGET a 105-ös vagy a 112-es számon.

A jelzésnél az alábbi információra van szükség a gyors segítségnyújtáshoz:

Mikor és hol szálltak vízre?

Hol történt a borulás (parti tereptárgy, épületek, hidak, folyami kilométer, vízi műtárgyak megadásával)?

Hányan vannak veszélyben?

A jelző személy telefonszáma.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.