Városlista
2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

Hírek

2011. Május 17. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Tápszentmiklós, az adóparadicsom

Tápszentmiklós, az adóparadicsom

Jó a cégeknek, beruházóknak, a családoknak, az időseknek. Nincs építményadó és iparűzési adó. Minden letelepedő család 400 ezer forintos támogatásban részesül és a lakosok születéstől egészen idős korig számíthatnak az önkorm


Év eleje óta a Tápszentmiklósra bejegyzett cégeknek nem kell építmény-és iparűzési adót fizetniük. Ezzel próbálja a városvezetés odacsalogatni a beruházókat. De mi van akkor, ha az adott cég székhelye papír szerint a településen van, de nem ott végzi tevékenységét? A település elképzelése és nem titkolt szándéka volt, hogy a két adónem eltörlésével odacsalogassák a befektetőket, főként a fuvarozó cégeket és az általuk befizetett gépjárműadóból pótolják a kieső jövedelmeket. Néhány hónap alatt több tucat cég érkezett is, bár azt nem tudni, ezáltal hány munkahely létesült. Kovács József polgármestert kérdeztük, aki annyit mondott: még várni kell, hogy az adminisztrációs és egyéb a bürokrácia által megnehezített lépések megtörténjenek és utána lehet látni a végeredményt.

Az adók eltörlése persze a már meglévő 44 vállalkozás fellendítését is célozta, amely következtében a polgármester szerint a munkahelyek száma is megnőtt. „Melyik vállalkozás ne fordítaná fejlesztésre a pénzét, amely több százezer forintot spórol különböző adókon?”

Mi a helyzet azon cégekkel – tettük fel a kérdést - akik nem fizetnek gépjárműadót, lévén építőipari, biztosítási vagy bármilyen egyéb tevékenységet folytató vállalkozások? A polgármester elmondta: 50-50 százalékban érkeznek fuvarozó és egyéb tevékenységet folytató cégek. Utóbbiaktól azt remélik egyre több munkahelyet hoznak majd a településre. Előbbieket pedig potom – havi 10 ezer forintos – összegért bérelhető felszerelt irodákkal csábítják a letelepedésre.
Rákérdeztünk, mi a fő megélhetési forrás Tápszentmiklóson. „Győr közelsége végett szerencsére elég magas a foglalkoztatottság, itt szinte csak az nem dolgozik, aki nem akar” - mondta Kovács József. 'A mezőgazdaság, ami elég sok embernek biztosított megélhetést, azonban sajnos mára teljesen lenullázódott.' A helyi kereskedők nem tudják eladni áruikat. De vajon az eddig mezőgazdasággal foglalkozó embereket a betelepülő cégek alkalmazásba veszik majd? A szakképzettség ugyanis nem minden esetben megfelelő. Kovács József reméli, hogy ez nem szab majd gátat az érkező cégeknek.

Tápszentmiklós nem csupán egyes adónemeinek eltörlésével hívta föl a figyelmet magára. „A település születéstől egész idős korig végigköveti és támogatja a felnövekvő generációt”- mondta Kovács. Ez alatt azt értjük, hogy minden megszületett gyermek kap 30 ezer forintot, a nagyobbak óvodakezdési, és iskolakezdési támogatást. Ezenfelül ingyen tankönyv-és füzetcsomagot, valamint kirándulási támogatást, a főiskolások pedig ösztöndíjat kapnak. A községbe érkező és házat építő családok 400 ezer forintos juttatásban részesülnek. „Az utolsó három évben 16 család és 56 gyermek érkezett hozzánk” - zárta szavait a polgármester.

Németh Andrea

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 02. 15:22, csütörtök | Belföld

EM: áprilisban is termelési csúcsot döntöttek az ipari naperőművek

Újabb rekordot hozott a múlt hónap utolsó napja a nagyobb méretű napelemes rendszerek termelésében - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) a Facebook-oldalán csütörtökön.

2024. Május 02. 15:21, csütörtök | Belföld

NGM: a kormány üdvözli az üzemanyagárak újabb csökkentését

A kormány üdvözli a Mol bejelentését, miszerint szombattól, azaz 2024. május 4-től újabb 4-4 forinttal csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.

2024. Május 02. 09:12, csütörtök | Belföld

Több mint 3000 család igényelt már csok pluszt

Meghaladta a háromezret a csok plusz igénylések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára csütörtökön az index.hu-nak adott interjújában.

2024. Május 02. 06:47, csütörtök | Belföld

Idén 2,5, jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány

Az idei évre 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány, míg a jövőre 4,1 százalékkal