Hírek
2014. Január 05. 12:55, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
Tavaszias időjárás Győrben
Vasárnapra virradóra több helyen is megdőlt a napi legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord Magyarországon, a Zala megyei Iklódbördőcén még a leghidegebb órában is 10,4 Celsius-fokot mértek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: már jó ideje az év ezen időszakához képest több fokkal melegebb az időjárás. Ennek hatásaként a hajnali órák hőmérséklete enyhének bizonyult, egy-két magasabban fekvő terület kivételével 3-8 fokig hűlt le a levegő.
A január 5-i legmagasabb minimumrekord eddig 8 fok volt, amelyet tavaly mértek Sopronban. Most a Dunántúlon több mérőállomáson is magasabb minimumokat regisztráltak. A legmelegebb Iklódbördőcén volt, ahol több mint két Celsius-fokkal (10,4) mértek magasabb hőmérsékletet az eddigi rekordnál.
Ezen kívül az OMSZ további nyolc helyen mért 8 fokot elérő vagy azt meghaladó minimumot: Kaposváron, Bátaapátin, Szombathelyen, Nemeskisfaludon, Nagykanizsán, Pécsett, Pápán és Kisbárapátin is rekord meleg volt vasárnapra virradóra.
Az előrejelzés szerint vasárnap több helyen elered az eső, a szél is többfelé megerősödhet. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 10-16 fok között alakul, de északkeleten ennél kissé hidegebb lesz. Késő este 4 és 10 fok közötti hőmérséklet valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi
Győri fiatalok a válogatottban
A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.
2026. Április 05. 08:20, vasárnap | Helyi
A Mi Hazánk is a szavazásra buzdít
Egyre népszerűbb a Mi Hazánk támogatásával tavasszal indult a Bűnvadászok YouTube-csatorna.
2026. Április 05. 08:08, vasárnap | Helyi
Speed maraton: Ön is javasolhat helyszínt
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.
2026. Április 04. 08:25, szombat | Helyi
Szép eredmények az Orka Kupán
A székesfehérvári Orka Kupával hivatalosan is megkezdődött a szinkronúszók számára az idei versenyszezon.
