Hírek
2025. November 30. 07:04, vasárnap | Helyi
Tegyük szebbé a rászoruló gyerekek karácsonyát!
Elindult a Baptista Szeretetszolgálat idei cipősdoboz-akciója, hogy szebbé tegyék a rászoruló gyerekek karácsonyát, a kezdeményezéshez az idén kiemelt partnerként csatlakozott a Mol-csoport.
Ördög Nóra műsorvezető, a kezdeményezés támogatója elmondta, a 22 éve indult akciónak köszönhetően évente 50-60 ezer gyerek kap ajándékot. Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke a megajándékozott családok kiválasztásáról elmondta, magánszemélyek is jelentkeznek náluk, és cégek, egyházi szervezetek is ajánlanak a figyelmükbe rászoruló családokat.
Országszerte 400 helyszínen lehet leadni az dobozokat december 18-ig, valamint online is lehet csatlakozni az akcióhoz pénzösszeg adományozásával.
A dobozokat úgy kell becsomagolni, hogy a szervezet munkatársai még át tudják nézni a tartalmát, mielőtt egy családhoz kerül, továbbá meg kell jelölni rajta, milyen nemű és hány éves gyereknek szánt ajándékok vannak benne. Azt is kérik, hogy agresszivitásra késztető játékokat, romlandó ételeket, törékeny tárgyakat, gyógyszereket, valamint törött, nem használható játékokat ne tegyenek a csomagba.
A cipősdoboz-akció részletei megtalálhatók a ciposdoboz.hu oldalon. (Kép és szöveg: mti)

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
