Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2024. November 25. 09:14, hétfő | Helyi

Tejterméket kínáló részlegeket ellenőrzött a Nébih, vegyes lett a kép

Tejterméket kínáló részlegeket ellenőrzött a Nébih, vegyes lett a kép

Az ellenőrzés során lejárt minőségmegőrzési idejű terméket, valamint jelöletlen darabolt sajtokat is találtak.

Kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. Az ellenőrzés során lejárt minőségmegőrzési idejű terméket, valamint jelöletlen darabolt sajtokat is találtak, és a sajtdarabolási tevékenység sem minden esetben felelt meg az előírásoknak. A hatóság az érintett kereskedelmi egységeket pénzbírsággal szankcionálta – közölte a hivatal.

A hatósági felügyelők országszerte 30 boltban jártak, a teszt során öt üzlet érdemelte ki a kiválóan megfelelt minősítést.

A Nébih szakemberei a tej és tejtermékek számára fenntartott hűtőberendezések állapotát is ellenőrizték. Vizsgálták a bennük elhelyezett termékek lejárati idejét, csomagolásának épségét és nyomon követési dokumentumait. Több helyen hiányoztak a hőmérők vagy azok hitelesítési dokumentumai, továbbá probléma merült fel az áruátvétel során alkalmazott hőmérséklet-ellenőrzés gyakorlatával szemben is.

Az érintett egységekben hatósági felszólításra a feltárt hibákat kijavították.

A kiválasztott üzletek közül 12 helyen sajtdarabolást is végeztek, így a felügyelők ennek körülményeit is vizsgálták. Az egyik boltban lejárt minőségmegőrzési idejű termékeket találtak, ugyanitt a helyben végzett sajtdarabolási tevékenység is kifogásolható volt: higiéniai, nyomon követési és dokumentációs hiányosságokat tártak fel a szakemberek. A felügyelők az adott üzletre 350 ezer forint bírságot szabtak ki.

A hatóság a boltok eladóterében lévő hűtők mellett a raktári berendezéseket is ellenőrizte. Egy kereskedelmi egység hűtőkamrájában csomagolt, jelöletlen, nem nyomon követhető darabolt sajtokat találtak. Az érintett üzlettel szemben 250 ezer forint bírságot szabtak ki.

A helyszíni ellenőrzés alkalmával a felügyelők az eladótérben, valamint a raktárban található hűtőberendezések oldalfaláról, polcáról és fogantyújáról a mikrobiológiai szennyezettség laboratóriumi vizsgálatához úgynevezett törletmintákat vettek. Az eredmények megnyugtatóak, ugyanis a minták egyikében sem volt jelen kórokozó mikroorganizmus.

További információk, érdekességek és a részletes eredmények elérhetőek itt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.