Hírek
2013. Október 18. 15:30, péntek |
Helyi önkormányzati
Forrás: MTI
Tizenegy milliárdból fejleszti közösségi közlekedését Győr
Mintegy 11 milliárd forintból fejlesztené a következő két évben közösségi közlekedését Győr - az erről szóló előterjesztést pénteki ülésén egyhangúlag megszavazta a kisalföldi megyeszékhely közgyűlése.
A tervek szerint önrész nélküli pályázattal intermodális közlekedési csomópontot alakítanának ki a 131 ezer helyi lakos és a város vonzáskörzetében élő 285 ezer ember számára 1,7 milliárd forintból. További kétmilliárd forintos, szintén száz százalékos uniós támogatással megvalósított fejlesztés keretében átalakítanák Győr városi és elővárosi közlekedését, egy közel 7,5 milliárd forintos, 600 millió forint önerőt igénylő pályázat eredményeként pedig harminc hibrid autóbuszt szereznének be - olvasható az előterjesztésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 08:26, vasárnap | Helyi
A fenntarthatóságról a Föld napján Győrben
Szivárgásverseny, kockajáték, interaktív tudáspróba, ételkóstoló.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
