Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2016. Február 26. 16:33, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Tízméteres sportlövő Eb - Aranyérmes a női puskacsapat, Miskolczi közel a kvótához

Tízméteres sportlövő Eb - Aranyérmes a női puskacsapat, Miskolczi közel a kvótához

Aranyérmet nyert a Miskolczi Julianna, Zwickl-Veres Kata, Gáspár Lalita összeállítású magyar női puskacsapat a győri tízméteres olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

Miskolczi első helyen jutott be az egyéni fináléba, így közel került a riói kvótához.
Kiváló, 418,2 körös eredménnyel lett első az alapversenyben, míg Zwickl-Veres 415,3 körrel a tizedik, a mindössze 15 éves Gáspár pedig 414,1 körrel a 19. lett az óriási, 96 fős mezőnyben. A csapat így 1247,6 körrel zárt, s nagy fölénnyel előzte meg a második orosz és a harmadik német együttest.

A versenyen két csoportra osztották a puskásokat. Az első, nagyobb csoport, Miskolczival és Zwickl-Veressel 12.30 órától lőtt, míg a második, Gáspárral a mezőnyben, 14.15-től. Ez azt is jelentette, hogy előbbi kettőnek saját sorozata után sokat kellett várnia arra, hogy kiderüljön, összesítésben hol végeztek. Izgulnivalója ugyanakkor Miskolczinak a finálé miatt nem igazán volt, erős eredményével egyértelműnek tűnt, hogy döntős lesz, a finálé mezőnye ugyanakkor nem volt mindegy az olimpiai kvótáért folyó küzdelem miatt. Végül a legjobb nyolc közé a komáromiak 2014-es Eb-győztese mellett három másik olyan lövő jutott be, akinek még nincs riói kvótája, így az Eb-n elérhető - utolsó - három helyért négy puskás küzd majd meg a 18.30-kor kezdődő fináléban.
"Nagyon örülök a csapataranynak, egyéniben pedig még csak most jön a neheze" - mondta röviden az MTI-nek Miskolczi.
Zwickl-Veres szintén nem volt messze a bravúrtól, az első 19 lövése nagyon erős volt, a 20. és 21. viszont kilences, ami kicsit megzavarta, pihennie kellett egy keveset, ám ezt követően már nagyon szorította az idő. Végül 415,3 körrel zárt, aminél pontosan egy körrel kellett jobb a fináléhoz.
"Elmondhatatlanul boldoggá tesz az aranyérem, a saját teljesítményemmel is elégedett vagyok nemcsak a mostani viadalt, hanem a teljes olimpiai kvalifikációs időszakot tekintve" - mondta érezhető örömmel Zwickl-Veres. "Látom, hogy jó úton vagyok, s Rio ugyan most nem jött össze, de Tokió össze fog."
A még tinédzser Gáspár - a tavalyi Eb junior bajnoka - is jól lőtt, az ő eredménye is kellett a csapataranyhoz, ennek ellenére többet várt magától, s kicsit bánatos volt közvetlenül azután, hogy befejezte versenyét.

"Nagyszerűen lőttek a lányok. Mondhatom, hogy az ő győzelmük nem volt bekalkulálva előzetesen, lehet, hogy ezért megszidom őket" - mondta viccesen az MTI-nek Győrik Csaba szövetségi kapitány.

A puskás arany a magyar válogatott tizedik érme a győri Eb-n: szerdán a junior férfi puskacsapat győzött, ugyanebben a számban Péni István második lett, míg a junior női futócéllövők 20+20-as versenyében Major Veronika és a csapat is harmadik lett, csütörtökön pedig előbb Sike József második, a csapat pedig harmadik lett a futócél 40 vegyes számban, majd a junior vegyescsapatoknál Péni és Hurai Viktória a puskások között, míg Major Agárdy Vilmossal a pisztolyosok között diadalmaskodott, pénteken pedig a Sike, Tasi, Boros hármas második lett 30+30-ban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.