Hírek
2019. Március 13. 13:30, szerda | Külföld
Több ezer dolgozót rúg ki a Volkswagen
A Volkswagen 7 ezer fővel csökkenti munkavállalói számát, hogy elérje az éves 5,9 milliárd eurós megtakarítási célját 2023-ig.
A Volkswagen konszern német autógyártó vállalat, egyike a legnagyobb autógyártó cégeknek a világon, valamint az egyik legfontosabb iparvállalat Európában. A cégcsoporthoz olyan márkák tartoznak, mint az Audi, a Seat, a Lamborghini vagy a Porsche.
Továbbá a cég növeli termelékenységét, és hat százalékra növeli működési árrését.
"A jövedelemfejlesztési program intézkedései lehetővé teszik a cég számára, hogy 2022-ben elérje a hatszázalékos versenyképes hozamszintet" – nyilatkozta Arno Antlitz, a Volkswagen konszern igazgatósági tagja a Reutersnek.
Ugyan a cég 2025-ig kizárta az elbocsátásokat, de a wolfsburgi német autógyárban segíti a korai nyugdíjba vonulást, hogy ezzel 5-7 ezer fővel csökkentsék a munkaerő számát. A Volkswagen több mint 300 ezer alkalmazottat foglalkoztat, és évente mintegy 11 millió járművet gyárt.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció - AFP/John Macdougall
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
