Hírek
2018. Január 29. 10:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több ezer műszaki cikket loptak el egy budapesti raktárból
Több mint 45 millió forint értékű műszaki cikkeket lopott négy férfi egy a főváros XXI. kerületében lévő raktárból - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a négy férfi megtervezte a bűncselekmény elkövetését, és teherautókat, illetve egy raktárt is bérelt az ellopott műszaki cikkek szállításához, tárolásához.
A vádlottak több mint 1200 darab fűkaszát, mintegy 3000 sarokcsiszolót, csaknem 400 fúrókalapácsot, és más műszaki tárgyakat tulajdonítottak el.
A nyomozó hatóság még tavaly február 24-én megtalálta és lefoglalta a vecsési raktárhelyiségben az eltulajdonított műszaki cikkek többségét.
A négy férfival szemben jelentős értékre, dolog elleni erőszakkal, folytatólagosan elkövetett lopás bűntette miatt nyújtottak be vádiratot az illetékes bíróságra. E bűncselekmény büntetési tétele két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
