Hírek
2019. Július 26. 05:30, péntek | Belföld
Több mint 800 millió forintra pályázhat bármely köznevelési intézmény
A köznevelési intézmények több mint nyolcszázmillió forintra pályázhatnak többek között tehetséggondozó programok és tanulmányi versenyek rendezésére a Nemzeti Tehetség Program keretében.
A hazai és határon túli intézmények, alapítványok, közalapítványok, nonprofit gazdasági társaságok, egyházi és civil szervezetek szeptember 6-ig jelentkezhetnek a felhívásra – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
A közleményükben azt írták, a pályázat matematikai, természettudományos és digitális kompetenciák erősítését szolgáló tehetségsegítő, művészeti tehetséggondozó és óvodai tehetség-kibontakoztató programokat, hazai és Kárpát-medencei szervezésű hagyományos és online tanulmányi, művészeti versenyeket, valamint a kiemelkedően tehetséges fiatalok példaértékű innovációját támogatja.
Az első körben megjelent felhívásokra minden eddiginél nagyobb volt az érdeklődés.
A 8-35 éves korosztály július 31-ig pályázhat a Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíjra, amely akár egymillió forinttal támogatja a hazai és határon túli, kivételesen tehetséges fiatalokat.
2019-ben minden eddiginél nagyobb, 3,3 milliárd forint jut a költségvetésben a Nemzeti Tehetség Program pályázataira, amelyek forrásainak egy részét a személyi jövedelemadóból származó egyszázalékos felajánlások biztosítják.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 12:00, szombat | Belföld
A kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött szerződést
2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld
Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának
2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője
Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.
