Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2019. Március 26. 09:37, kedd | Belföld

Több mint fél kilométeres alagút épül az M85-ösön

Több mint fél kilométeres alagút épül az M85-ösön

2020- ban adják át, mondják a kivitelezők.

Látványosan alakulnak az 57,5 kilométer hosszú, 2x2 sávos M85-ös gyorsforgalmi út nyomvonalai. A régió fejlődése szempontjából fontos útvonal Csornától Sopronig tartó négy szakaszán már gőzerővel halad a munka – tájékoztatta a kisalfold.hu-t a beruházó NIF Zrt.

A Csorna és a Fertőd-Endrédmajor csomópont közötti 20,05 kilométert a Strabag Építő Kft., a Strabag AG és a Belfry PE Kft. konzorciuma építi fel,
a Fertőd-Endrédmajor csomópont és Nagylózs közötti 15,6 kilométeren az EuroAszfalt Kft., a Swietelsky Magyarország Kft. és a Betonútépítő Zrt. alkotta társulás végzi el a munkálatokat,
a Nagylózs és Sopron-kelet közötti 15,4 kilométeren (hármas szakasz) pedig a Dömper Kft. és a Subterra-Raab Kft. alakítja ki az új utat, akárcsak a Sopron-kelet és a fertőrákosi csomópont közötti 6,4 kilométeren is (négyes szakasz).
A befejezést 2020 végére ígérik: ez már csaknem kőbevésett dátum a kivitelezők szerint.

Bányásztechnologiával jut el az osztrák határig az út
Kiderült még, hogy már az ötödik szakaszra beérkezett kivitelezői ajánlatok bírálata is befejeződött: a csaknem négy kilométeres szakasz a fertőrákosi csomóponttól indul. Ebbe beletartozik egy 780 méter hosszú, bányászati technológiával készülő alagút építése, valamint az Ágfalvára vezető úthoz csatlakozó összekötő út kialakítása is.

A beruházásban ezek után készül egy hatodik, 2,4 kilométer hosszú szakasz is. Ez a határig tartó utolsó pályarész akkor épülhet majd meg, ha az osztrák és a magyar állam megegyezik arról, hogy hol találkozhatnak majd a két ország gyorsforgalmi útjai – itt egy határátkelőt is át fognak adni.

Forrás: magyarepitok.hu

Kép: Illusztráció- Bernát Benjamin- magyarepitok.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése