Hírek
2019. Február 19. 07:50, kedd | Külföld
Több mint húsz halálos áldozata van egy bolíviai buszbalesetnek
Legalább huszonnégy ember meghalt hétfőn egy busz és egy teherautó frontális ütközésében Bolívia nyugati részén.
A közúti baleset az Oruro és Potosí városok közötti útvonalon történt. A szerencsétlenségben tizenöten megsérültek - jelentette az El Deber című napilap.
A busz az argentin határ közelében fekvő Villazónból tartott Bolívia adminisztratív fővárosába, La Pazba. Értesülések szerint sűrű köd miatt lecsökkent a látótávolság az útvonalon, ami közrejátszhatott a baleset bekövetkeztében.
Evo Morales bolíviai elnök részvétét nyilvánította az áldozatok hozzátartozóinak. Twitter-üzenetében azt írta, hogy utasítást adott a rendőrségnek a busztársaságok és az alkalmazásukban álló sofőrök fokozott ellenőrzésére.
A buszbalesetek gyakoriak Bolíviában, ahol számos utat az Andok-hegység meredek lejtőinek oldalából vájtak ki. Január 19-én két busz frontálisan ütközött a Bolíviai-magasföld (Altiplano) egyik kanyargós útján, a balesetben huszonketten meghaltak és harmincheten megsérültek. A La Paz és Achacachi közötti úton pedig tavaly decemberben tizenhatan haltak meg egy hasonló buszbalesetben.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció- haon.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
