Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2020. Január 18. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több százezer hal is elpusztult el az ausztrál tűzvészben

Több százezer hal is elpusztult el az ausztrál tűzvészben

Több százezer őshonos hal pusztult el Új-Dél-Wales Szövetségi Állam északi részén az után, hogy a heves esőzések belemosták az Ausztráliában hónapok óta pusztító tűzvészek hamuját és üledékét a Macleay folyóba.

A folyó egyes részei a helyi lakosok szerint rothadó növényzettől és haltetemek tömegétől bűzlik - adta hírül a Guardian Australia napilap.

Az állam mezőgazdasági minisztérium december óta kap jelentéseket arról, hogy több százezer döglött hal van a folyóban. Helybéliek szerint az elmúlt tíz napban az esőzések egyre több rothadó növényt és üledéket hordtak a folyóba.

Az elpusztult halfajok között van ausztrál sügér, angolna, harcsa, tengeri pérfélék, heringek, tengeri gébek. A folyó egyik szakaszán Bellbrook lakói a tűzoltóktól kölcsönzött tömlőkön át próbálnak oxigént juttatni a vízbe.

James Pritchard, a helyi horgászklub alapítója szerint a folyónak több nemzedékre befellegzett. "az én életemben nem fog helyreállni az ökoszisztémája" - hangoztatta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.