Hírek
2024. Május 28. 08:12, kedd | Helyi
Több vonalon is változik a közlekedési rend vármegyénkben
Május 27-től október 6-ig pályafelújítás miatt változik a közlekedési rend a Győr-Veszprém vonalon, a vonatok menetrendjéhez igazodva Zirc és Veszprém között pótlóbuszok közlekednek.
Ez alól kivételt képez majd az augusztus 26-tól 30-ig terjedő időszak, amikor a teljes útvonalon, Győr és Veszprém között kell buszokkal utazni. A buszok menetrendje a vonatokétól néhány perccel eltér, de az alapmenetrend szerinti csatlakozások Veszprémben biztosítottak a Bakony, illetve a Göcsej InterCitykhez – olvasható a vasúttársaság honlapján is elérhető tájékoztatásban.
Vonatok helyett pótlóbuszok járnak hétfőtől Szombathely és Csorna között is
A GYSEV Szombathely-Csorna vasútvonalán végzett pályakarbantartás miatt hétfőtől péntekig az összes vonat helyett pótlóbusz közlekedik. Azt írták, ez azzal jár, hogy Szombathely felől Budapest felé fél órával hosszabbodik az utazási idő.
A szombathelyi Savaria InterCity vonatok helyett Csorna és Szombathely, a személyvonatok helyett Csorna és Porpác, illetve Szombathely között kell pótlóbuszra átszállnia az utasoknak – ismertették.
A nemzetközi forgalomban közlekedő Dráva és Mura InterCityk helyett Budapest és Győr között a kijelölt railjet vonatok vehetők igénybe, ahhoz csatlakoznak a Győr, autóbusz-állomás és Szombathely között közlekedő pótlóbuszok, illetve Szombathelyen az Ausztria felé közlekedő vonatok – írták. A nemzetközi forgalomban utazóknak június 2-ig Szentgotthárd és Graz között az osztrák vasúttársaság karbantartása miatt kell pótlóbuszra átszállniuk – tudatták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi
Táncra perdítik az egész várost
Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.
2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi
Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán
Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.
2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi
Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem
Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.
