Hírek
2022. December 28. 08:15, szerda | Helyi
Többször is hamis rendszámmal, fizetés nélkül tankolt
A férfi 2020-ban és 2021-ben is több alkalommal is úgy tankolt autóiba, hogy azokra hamis rendszámot szerelt fel és tankolás után fizetés nélkül elhajtott a kutakról.
A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint a 33 éves férfi 2020 nyarán két alkalommal, 2021-ben pedig nyolc alkalommal is úgy tankolt különböző benzinkutakon, hogy a járművéről eltávolította a rendszámot, vagy korábban lopott rendszámokat rakott fel arra, és a tankolást követően fizetés nélkül távozott a benzinkutakról. Az elkövető többször még a magával vitt kannába is töltött a benzinből. A vádlott ily módon összesen több mint 170 000,- Ft kárt okozott a töltőállomások üzemeltetőinek.
Ezen felül a férfi több járművet is feltört, azokból hangszórókat, akkumulátorokat lopott el.
Az elkövetőt már 2021 őszén őrizetbe vették, ekkor azonban kihallgatását követően még szabadon bocsátották.
A vádlott ennek ellenére sem hagyta abba a lopásokat, 2022-ben kétszer is kerékpárt lopott, összesen több mint 150 000,- Ft értékben. Ekkor már elrendelte a bíróság a terhelt letartóztatását.
Az azóta is letartóztatásban lévő elkövető ellen az ügyészség több rendbeli minősített lopás, egyedi azonosító jellel visszaélés miatt emelt vádat, tettéért a halmazati szabályok alapján hét és fél év szabadságvesztés büntetés is kiszabható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
