Hírek
2013. Január 27. 17:45, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
Tömegfelvonulás a melegházasságot engedélyező törvényjavaslat mellett Párizsban
Két nappal a parlamenti vita megkezdése előtt tízezrek vonultak fel vasárnap Párizsban, hogy támogassák Francois Hollande szocialista francia köztársasági elnöknek azt a törvényjavaslatát, amely engedélyezné a homoszexuálisok házasság
A megmozdulást válasznak szánták a törvénytervezet ellenzőinek két héttel ezelőtti hasonló jellegű tömegrendezvényére.
Az "egyenlőségért most, a diszkrimináció ellen mindig" felirat mögött több ismert politikus is megjelent a tömegben: Bertrand Delanoe, a homoszexualitását nyíltan vállaló párizsi főpolgármester, Harlem Désir, a kormányzó Szocialista Párt főtitkára, Cécile Duflot lakhatási miniszter, Jean-Luc Mélenchon, a kommunista Baloldali Párt vezetője, valamint a jobboldali Roselyne Bachelot volt egészségügyi miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
