Hírek
2012. Június 15. 05:00, péntek |
Sport
Forrás: munkatársunktól
Torresre nem volt gyógyÍR- VIDEÓ
A címvédő spanyol válogatott 4-0-s győzelmet aratott az ír csapat felett az ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokság C csoportjának csütörtöki 2. fordulójában, így az írek kiestek.
A spanyol válogatott rendkívül sima mérkőzésen 4–0-ra legyőzte az íreket a lengyel-ukrán rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában. A második vereségét elszenvedő szigetországi csapat ezzel – elsőként a torna résztvevői közül – lemondhat a továbbjutásról.
A nap korábbi mérkőzésén az olaszok 1-1-es döntetlent játszottak a horvátokkal, így a spanyolok négy ponttal vezetik a csoportot, másodikak a szintén négypontos horvátok, harmadikak a kétpontos olaszok. Az utolsó fordulóban spanyol-horvát és olasz-ír találkozókat rendeznek.
A csoport további menete egész érdekesen alakul, mert az olaszok az utolsó meccsükön hiába verik meg akár 12-0-ra az íreket, mindenképp kiesnek, ha a spanyol-horvát 2-2-es vagy még több gólos iksz lesz. 2004-ben ez már megtörtént velük, akkor a svédek és a dánok golyózták ki őket egy 2-2-vel.
Spanyolország-Írország 4-0 (1-0)
Labdarúgó Eb, C csoport, 2. forduló.
Lengyelország, Gdansk, PGE Arena, 39150 névő. Vezette: Pedro Proenca (portugál).
Spanyolország: Casillas – Arbeloa, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Busquets, Xabi Alonso – David Silva, Xavi, Iniesta – Torres. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.
Írország: Given - O'Shea, St Ledger, Dunne, Ward – Duff, Andrews, Whelan, McGeady – Cox, Keane. Szövetségi kapitány: Giovanni Trapattoni.
Sárga lap: Robbie Keane (36. perc), Xabi Alonso (54. perc), Martínez (76. perc), St. Ledger (84. perc).
Csere: Cox h. Walters (félidőben), Xabi Alonso h. Javi Martínez (65. perc), Torres h. Fabregas (74. perc), Duff h. McClean (77.perc), Iniesta h. Cazorla (80.perc).
Gólszerző: Torres (4. és 70. perc), David Silva (48. perc), Fabregas (83. perc).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót
A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.
2026. Február 02. 07:25, hétfő | Sport
Női vízilabda Eb - Az izraeliek elleni győzelemmel elődöntős a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22-6-ra nyert vasárnap az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.
2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport
Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.
