Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2019. Február 13. 15:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Túl vagyunk az influenzajárvány nehezén

Túl vagyunk az influenzajárvány nehezén

A múlt héten tetőzött az influenzajárvány az országban. Február 4. és 10. között 12 százalékkal kevesebb, 67 900 beteg fordult panaszával orvoshoz, mint az azt megelőző héten.

A fővárosban és 14 megyében csökkent, öt megyében – Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas és Zala – nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma az előző héthez viszonyítva – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdai jelentésében.

A betegek kormegoszlásában nem történt lényeges változás az előző héthez viszonyítva. A betegek 34,7 százaléka gyermek, 33,1 százaléka fiatal felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 24,3 százaléka és 7,9 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki. A laboratóriumi vizsgálatok szerint többségében az influenza A vírus okozta a megbetegedéseket.

A járvány miatt a kórházak és az ápolási intézetek továbbra is fenntartják a látogatási tilalmakat.

Címkék: influenza, járvány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak