Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2013. Augusztus 30. 10:15, péntek | Helyi
Forrás: GYŐR MRFK

Tüzet okozott a favágással

Tüzet okozott a favágással

Az 52 éves férfi a mintegy fél méter átmérőjű juhar kivágásakor, nem számolt a váratlan széllökéssel.

Vádemelési javaslattal zárult a nyomozás a juharfa kivágása közben villanyvezetékeket és villanyoszlopokat megrongáló és ezáltal tüzet okozó 52 éves P. Imre ellen.

A rendőrség a nyomozás során megállapította, hogy a jánossomorjai férfi 2013. április 19-én egy fél méter átmérőjű juharfát akart kivágni családtagja hanságligeti ingatlanán. A favágás során egy váratlan széllökés a juhart másik irányba terelve elektromos villanyvezetékre döntötte, melynek során egy villanyoszlop kidőlt, három pedig meghajolt. A földre leért vezetékek az avart lángra lobbantották. Az áramszolgáltató munkatársai az érintett területet áramtalanították, a tűzoltó egységek a tüzet eloltották.

A gyanúsított ellen gondatlanságból elkövetett közérdekű üzem működésének megzavarása és foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást a Győri Rendőrkapitányság lezárta, az ügyet vádemelései javaslattal megküldte a Mosonmagyaróvári Járási Ügyészségnek.

Címkék: favágás, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.

2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi

Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok

A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.

2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi

Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál

Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.

2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi

Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője

A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.