Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2021. Október 21. 13:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tűzgömb húzott el Magyarország felett

Tűzgömb húzott el Magyarország felett

Tűzgömb húzott el Magyarország felett szerdán kora este - közölte a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium a Facebook-oldalán.

Azt írták: a tűzgömböt Budapestről délnyugat felé lehetett látni.

Több szeizmológiai mérőállomás is rögzítette a bolida (tűzgömb) felrobbanásának jeleit - írta az obszervatórium, amely Facebook-oldalán a Vértes-hegységben levő csókakői állomás által rögzített jelről egy képet is megosztott.

Az idokep.hu oldalon több városból fotókat, videókat is közzétettek a jelenségről.

A különösen fényes meteorokat tűzgömbnek nevezik. Ezek általában olyan kőzetek, melyek nagy sebességgel száguldanak át a világűrön. A Föld légkörébe lépve ellenállásba ütköznek és lefékeződnek, az így keletkező hő és forróság miatt válik láthatóvá a jelenség az éjszakai égbolton.

Címkék: tűzgömb

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból

A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -