Hírek
2023. Augusztus 26. 07:16, szombat | Helyi
Új bölcsődét és bővített óvodát adtak át Koroncón
Átadták Koroncó első bölcsődéjét, valamint a megújult és kibővített óvodát.
A Bodza Bölcsőde a Település- és Területfejlesztési Operatív Program finanszírozásában épült meg, 310 millió forintból. A Koroncói Tulipános Óvoda pedig egy csoportszobával bővült és felújították a játszóudvart a Magyar Falu programban nyert 156 millió forintból. A beruházások átadásán elhangzott, fontos ez a két fejlesztés a településnek, mert bár Koroncó nem a győri agglomeráció szoros része, ugyanakkor az elmúlt években egyre többen választották otthonul.
Németh Zoltán, a Győr-Moson-Sopron vármegyei önkormányzat elnöke azt emelte ki, hogy a vármegyében az elmúlt években mintegy 8,5 milliárd forintból több mint ezer bölcsődei férőhelyet hoztak létre.
Radicsné Kincses Mária polgármester elmondta, hogy a Baptista Szeretetszolgálat fenntartásában működő Bodza Bölcsőde szeptembertől két csoportszobával indul, amelyekbe 14-14 gyermeket tudnak gondozni. Felidézte: amikor 2013-ban a Baptista Szeretetszolgálattal elindították a családi napközit, tíz gyermekkel indult két csoport. Míg 2010-ben 2025-en laktak a településen, addig ma 2842-en.
A bölcsőde alapkövét 2021-ben tették le. A két csoportszoba mellett megépítették a kiszolgáló helyiségeket és egy játszóudvart is kialakítottak. Az új csoportszobával 110 gyermeket tudnak nevelni és gondozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Helyi
Tehetséggondozásért miniszteri köszönet – 39 pedagógus részesült Köbüki ösztöndíjban
2026. Március 15. 07:06, vasárnap | Helyi
Befektetői életműdíj a Danának
A Dana Hungary Kft. a 2025-ös „Év Befektetője” gála keretében átvehette a Befektetői életműdíjat.
2026. Március 14. 08:22, szombat | Helyi
Mi kell ahhoz, hogy válogatott legyen egy sportoló?
Rangos, Q1-es besorolású nemzetközi sporttudományi folyóiratban (Sports) jelent meg Ruppert Bálint, a Győri ETO KC Akadémia erőnléti edzője által vezetett kutatás.
