Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2024. Február 22. 09:15, csütörtök | Helyi

Új tulajdonosa lett a gönyűi erőműnek

Új tulajdonosa lett a gönyűi erőműnek

A nemzetközi Veolia Csoport magyarországi leányvállalata, a Veolia Invest Hungary Zrt. megszerezte a gönyűi erőmű 100%-os üzletrészét.

A tranzakció a Veolia Csoport hosszú távú stratégiájába illeszkedik, melynek középpontjában Magyarország villamosenergia-ellátásának, hatékonyságának növelése és a megújuló erőforrások felhasználásának növekvő aránya áll.

A Gönyűi erőművet 2011-ben adtak át, és 2017-ben, valamint 2021-ben hatékonyság- és kapacitásnövelő felújításon esett át. A létesítmény Magyarország legmodernebb és az egyik legnagyobb kombinált ciklusú gázturbinás erőműve, 428 MW beépített villamosenergia-teljesítőképességgel.

Az erőmű kiemelkedő hatékonysággal működik, és a magyar villamosenergia-termelés közel 8%-át biztosítja, körülbelül 600.000 fogyasztó részére. A Gönyűi erőmű rendkívül fontos szerepet tölt be az ország kritikus infrastruktúrájában, képes a teljes hazai villamosenergia-hálózat kiesése esetén az úgynevezett black start szolgáltatásra.

A tranzakció várhatóan 2024 harmadik negyedévében zárul le.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.