Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2015. Január 13. 11:52, kedd | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin

Új ügyvezető igazgató a KELLO élén

Új ügyvezető igazgató a KELLO élén

Arany László Tamást Tőczik Zsolt váltja a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. élén.

Arany László Tamás, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. jelenlegi ügyvezető igazgatójának kinevezését 2015. január 15-ei dátummal megszünteti, a társaság felügyeletét gyakorló minisztérium vezetője, Balog Zoltán, emberi erőforrások miniszter. A feladatok ellátásával ezt követően Tőczik Zsoltot bízza meg.
Cél a tankönyvellátás színvonalának emelése

A Köznevelésért Felelős Államtitkárság pénteki közleményéből kiderül, a vezetőváltás indoka, hogy a magas színvonalú, a képességeknek megfelelő oktatás és nevelés biztosításához alapfeltételül szolgáló tankönyvellátással kapcsolatos folyamatok változtatást igényelnek.

Az államtitkárság továbbá közölte: „Mindent megtesznek annak érdekében, hogy a tanulók időben megkaphassák tankönyveiket, egyrészt a vonatkozó jogszabályok módosításával és az eljárások további racionalizálásával, másrészt a feladatok végrehajtásának szigorúbb felügyeletével.”

Az eddigi irányítás alatt számos fejlesztés ment végbe a Könyvtárellátó életében
A több évtizedes múltra visszatekintő Könyvtárellátó életébe nagy változást hozott, hogy - a 2013/2014-es tanévtől bevezetett állami tankönyvforgalmazás új rendszerének eredményéül - az országos tankönyvellátását is ellátja. A társaság megtartva kiemelkedően közhasznú szerepét, az új feladatok gördülékeny működése érdekében elektronikus információs rendszert vezetett be, melyhez új arculat és felhasználóbarát informatikai megoldás is párosult.

Emellett, a tankönyvellátást segítendő úgynevezett KELLO Infopontok nyíltak az ország valamennyi megyeszékhelyén, melyek ügyfélszolgálatként és üzletként is funkcionálnak.

Az oktatásban résztvevők minél jobb kiszolgálása érdekében webáruház indult, ahonnan a beérkező új könyvek azonnal megrendelhetők, továbbá a vásárlók széleskörű tanszerkínálatból is választhatnak.

A közösségi média fejlődésével is felvéve a ritmust, a Könyvtárellátó is elérhető vált a facebookon, ahol zömmel a szintén a KELLO által üzemeltetett Könyvkultúra Magazinon megjelent cikkek, illetve a KELLO-val kapcsolatos legfrissebb hírek jelennek meg.

Az új ügyvezető tapasztalt a vállalatirányításban
Tőczik Zsolt, a KELLO leendő ügyvezetője kiterjedt vezetési tapasztalattal rendelkezik. Korábban tizenhárom éven át dolgozott a Procter & Gamble-nél Budapesten, Belgiumban és Angliában. 2005-től a Fonyódi Ásványvíz Kft. ügyvezető igazgatója volt, 2007-től pedig az Expressz-csoportot vezette.

Forrás: Könyvkultúra Magazin

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld

Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője

Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát