Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2016. Június 29. 15:16, szerda | Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város honlapja

ÚJABB ELSŐ VILÁGHÁBORÚS EMLÉKMŰVEK ÚJULTAK MEG GYŐRBEN

ÚJABB ELSŐ VILÁGHÁBORÚS EMLÉKMŰVEK ÚJULTAK MEG GYŐRBEN

A győri önkormányzat és a világború kitörésének századik évfordulójára alakult emlékbizottság kiemelt feladatának tekinti a hősök sírjainak, és emléküket őrző alkotások rendbetételét, restaurálását.

„Fekete Dávid és a centenáriumi emlékbizottság kezdeményezésére már eddig is több hasonló emlékhely újult meg, ezért révfalui önkormányzati képviselőként felhívtam a figyelmet a városrész temetőjében található emlékműre.” – fogalmazott dr. Somogyi Tivadar alpolgármester, aki hozzátette, az elődeink, hőseink tiszteletének kifejezése az a munka, amit a város a felújításokkal elvégez.

„A győri önkormányzat és a világború kitörésének századik évfordulójára alakult emlékbizottság kiemelt feladatának tekinti a hősök sírjainak, és emléküket őrző alkotások rendbetételét, restaurálását. Ennek keretében újultak meg a katonasírok a nádorvárosi temetőben, és számos köztéri emlékmű, mint például a Radó szigeti Hősi emlékmű is, majd folytatásként a révfalui és szentiváni emlékhelyek”. – mondta el Fekete Dávid alpolgármester, az emlékbizottság vezetője, aki hozzáfűzte, a munka a jövőben is folytatódik újabb városrészekben.

A révfalui temetőben található emlékmű restaurálása során megtisztították és felületkezelővel bevonták a megrozsdásodott betoncél szerkezetet. Kijavították a beton és műkőfelületen az idők során keletkezett hibákat, a névtáblákat lecsiszolták, a feltüntetett neveket újrafestették. Tisztítás után víztaszító réteggel vonták be az alkotást. A temetőben lévő műtárgynál az emlékmű előtti terület új kavics terítést kapott és a szükséges kertészeti munkák is elkészültek.

A másik rekonstrukció Győrszentivánon a Váci Mihály és a Déryné utcák kereszteződésében levő emlékműnél történt. A szakmai munka itt is a révfaluihoz hasonló módszer szerint zajlott. Emellett felújították az emlékmű közelében lévő járdaszakaszt, és átfestették a zászlótartó oszlopokat is. Az emlékművek felújítása közel bruttó ötmillió forintba került.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.