Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2020. Március 04. 08:31, szerda | Kék hírek
Forrás: infovárosok/police.hu

Újabb idősekre utazó bűnbanda tagját fogták el

Újabb idősekre utazó bűnbanda tagját fogták el

Elfogtak Borsod megyében kedden a rendőrök egy férfit, aki a gyanú szerint társaival közüzemi szolgáltatók munkatársának adta ki magát és nyolc megye tizenöt településén idősektől vitték el a megtakarított pénzüket.

Időseket megkárosító bűnszövetség újabb tagját fogták el kedden a Békés Megyei Rendőrök Borsod-Abaúj-Zemplén megyében – közölte a rendőrség oldalán. Kifejtve, hogy tavaly július 30-án egy férfi több százezer forintot vitt el egy muronyi nyugdíjastól. Az áramszolgáltató munkatársának adta ki magát, és rávette az idős férfit, hogy engedje be, mert le kell olvasnia a villanyórát. Hozzáfűzte, hogy túlfizetése van, de nagyobb címletű pénzt hozott, vissza kellene adni belőle. Megfigyelte, hogy a 85 éves férfi hol tartja a pénzét, majd elérte, hogy egy rövid időre egyedül maradhasson a lakásban, így fosztotta ki a nyugdíjast. Ugyanezen a napon a férfi még egy másik muronyi időst is kifosztott így.

A rendőrök több megyére kiterjedő nyomozást folytattak, majd tavaly szeptember 17-én a Pest megyei Ócsán elfogták a Muronyban elkövetett bűncselekmények gyanúsítottját, az edelényi Cs. Norbertet. Mellette pedig három társa is őrizetbe került.

Az elmúlt hónapokban a Békés megyei rendőrök további három, majd kedden Borsod-Abaúj-Zemplén megyében még egy gyanúsítottat fogtak el. A nyolctagú bűnszövetség tagjai a gyanú szerint nyolc megye 15 településén 25 bűncselekmény követtek el. Szervezetten fosztogatták az időseket. Különböző közüzemi szolgáltatók munkatársának adták ki magukat, így jutottak hozzá a megtakarított pénzükhöz. Az elfogott 37 éves, miskolci L. Krisztiánt őrizetbe vették.

A rendőrség tovább vizsgálja, hogy a gyanúsítottak összesen hány bűncselekményt követhettek el, illetve lehetnek-e további tagjai a bűnszövetségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek

Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében

Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton

2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek

Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben

A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek

Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.

2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek

Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.