Hírek
2019. Június 04. 08:48, kedd | Belföld
Újabb információk a hajóbalesetről: egy férfi és egy nő holttestet is megtaláltak, két magyar áldozat is van
Kedden a szöuli külügyminisztérium megerősítette, hogy a Hartánál hétfőn megtalált férfiholttest egy hatvanas éveiben járó dél-koreaié, aki eltűnt a dunai hajóbalesetben; a Margit hídnál, az elsüllyedt hajó közeléből felhozott ho
Mint ahogy azt tegnap az Origo az elsők között megírta, egy 64 éves dél-koreai férfi holttestét is megtalálták Hartánál. A férfi holttestének azonosítását a koreai és a magyar hatóságok közösen végezték el. A női holttest azonosítása még tartott, amikor a Budapesten dolgozó dél-koreai operatív csoport tájékoztatta a külügyminisztériumot – tették hozzá kedden Szöulban.
Május 29-én késő este a Hableány turistahajó és a Viking Sigyn szállodahajó összeütközött a Margit híd lábánál. A dél-koreaiakat szállító turistahajó felborult és másodpercek alatt elsüllyedt a fedélzetén lévő 35 emberrel. A balesetben kilencen meghaltak, hét embert kimentettek, 19-en eltűntek, köztük két magyar.
Forrás: origo.hu
Kép: Polyák Attila - Origo
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
