Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2018. Március 09. 09:34, péntek | Belföld
Forrás: mti

Újabb külföldi krumpliszállítmányban találtak kártevőt

Újabb külföldi krumpliszállítmányban találtak kártevőt

Újabb külföldi burgonyában talált kártevőt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a 11,5 tonna fertőzött szállítmány Romániából és Ausztriából származik - tette közzé a hivatal csütörtökön a honlapján.

A közlemény szerint a Nébih laboratóriuma gumórontó fonálféreg fertőzést talált a szállítmányokban. A kártevő által károsított burgonyagumók nem jelentenek veszélyt az emberi és állati egészségre.

A kártevővel fertőzött gumókat vetési célra nem szabad felhasználni, hőkezelés után állati takarmányként viszont hasznosíthatók.

A gumórontó fonálféreg legfontosabb tápnövénye a burgonya, kártételének elsődlegesen a vetőburgonya termesztésben van jelentősége. A fertőzött gumók elültetése jelentős termésveszteséggel járhat, ezért meg kell akadályozni vetési célra történő felhasználását, és ezzel a fonálféreg terjedését.

A Nébih februárban egy Romániából származó 10 tonnás vetőburgonya szállítmányban azonosított gumórontó fonálférget.

Címkék: burgonya, kártevő, krumpli

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának