Városlista
2025. március 21, péntek - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2016. Június 28. 18:14, kedd | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Újabb táborozók a tűzoltó táborban

Újabb táborozók a tűzoltó táborban

A tábor második turnusában június 27. és július 1.-e között hetvenöt általános iskolás kis-és nagyobb diák vesz részt a szabadidős programokon a sáráspusztai tűzoltó táborban.

A gyerekeket Báner Attila tűzoltó ezredes, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese köszöntötte, akiknek kellemes és tartalmas időtöltést kívánt, s kérte, hogy a pihenés mellett bővítsék tűzoltói ismereteiket is.

Hétfőn a gyerekek berendezkedtek a táborban, s megismerték egymást és a tábort vezető felnőtteket, tűzoltókat. Már első napon ismerkedtek a tűzoltók munkájával és felszereléseivel, majd megpróbálhatták a tömlők gurítását, feltekerését, s megfigyelték a mentőkötél használatát is.


A nap folyamán terveztek és készítettek csapatzászlókat is a gyerekek, de volt idő egy kis mozgásra is, megkezdődtek a pingpong és focimeccsek. Este jelmezes ismerkedési esten fokozódott a hangulat, ahol focisták, rapperek, s egy hernyó is felvonult, hogy megküzdjön az első helyekért. Az este egy találós kérdés feltevésével zárult, amelyik sátor lakói elsőként megoldották a feladványt, egy doboz csokit kaptak jutalmul.

A gyerekek közül többen már nem először járnak a táborban, sőt van aki önkéntes tűzoltó egyesületi tag falujában, így ők már „szakértőként” segítik a többiek ismerkedését a tűzoltó szakfelszerelésekkel vagy a kismotorfecskendő szereléssel.

A program hasonló ezen a héten is, így kedden a rendőr kollégák játékos feladatokkal frissítették fel a gyerekek kresz ismereteit, de volt kézműves foglalkozás és különböző labdás sorversenyek is. A programok között szerepelt játékos alaki foglalkozás, amit a 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred honvéd tisztjei tartottak. A gyerekek szó nélkül, vidáman meneteltek, tisztelegtek, s énekelték teli torokból az indulót.

A héten a tervek szerint a tűzoltó laktanyába is ellátogatnak, s majd uszodába is mennek a diákok, de az A-Team Agility Egyesület kutyás bemutatója is érdekes programnak ígérkezik, amit már nagyon várnak a gyerekek.

A gyerekek kicsit „katonásnak” érzik a tábort, ahol a reggeli torna, és a sípszóra sorakozó is újdonság volt néhányuk számára. - Néha pár fekvőtámaszt is kell csinálunk, ha elkésünk a sorakozóról mesélik mosolyogva, – de már javítottak a bőröndből öltözés „szintidején” a lányok is, s holnapra már időben odaérünk mindnyájan. - mesélték élményeik között a gyerekek, akik jól érzik magukat a táborban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 21. 09:12, péntek | Helyi

Széchenyi-díjas lett a győri egyetem professzora

Prof. dr. Neményi Miklós, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja,

2025. Március 21. 08:11, péntek | Helyi

Harc a drogok ellen: pedagógusoknak tartottak előadást

A Győr-Moson-Soproni Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakembere a tanári karnak tartott előadást.

2025. Március 21. 07:11, péntek | Helyi

Nem találtak újabb fertőzött állatot

Nem találtak eddig újabb fertőzött állatot a ragadós száj- és körömfájás kisbajcsi azonosítása óta. Erről Nagy István agrárminiszter nyilatkozott.

2025. Március 20. 09:12, csütörtök | Helyi

Most pörög fel igazán a haltelepítés

Kezelt vizein ezen a héten nagyszabású haltelepítést tervez a megyei horgász szövetség.