Hírek
2020. Március 25. 15:33, szerda | Belföld
Újabb telefonos csalók: ne vedd fel és ne hívd vissza ezeket a számokat
Az ismeretlen, külföldi hívószámokról érkező hívásokkal kapcsolatban a rendőrség az alábbiakra hívja fel a figyelmet.
Az úgynevezett wangiri hívások lényege az, hogy a csalók nemzetközi telefonszámokról tömegesen generálnak hívásokat annak reményében, hogy akit felhívnak, az fogadja a hívást vagy visszahívja őket.Ez utóbbi esetben nagyon sokat fizethet a kiszemelt áldozat. A jelenség az egész világon elterjedt, hazánkban is gyakori.
A rendőrök azt írják, az elmúlt napokban sok hírben olvasták, hogy egyre több az ilyen hívás.
"Az ilyen jellegű hívásokkal kapcsolatban a rendőrség az alábbiakra hívja fel a figyelmet:
- ha nem ismeri a külföldi hívószámot, akkor ne vegye fel, és semmiképp ne hívja vissza;
- lehetőség szerint lépjen kapcsolatba a hálózati mobilszolgáltatójával, és kérje a konkrét telefonszám blokkolását;
- amennyiben arra alkalmas okostelefonja van, a fenti telefonszám-blokkolást Ön is elvégezheti;
- ha nem hívja vissza, akkor a nem fogadott hívások nem generálnak költséget;
- adatait (pontos név, születési hely, idő, lakcím, e-mail cím, banki adatok) soha ne adja meg ismeretlen hívónak!
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság erről szóló tájékoztatása itt olvasható" - írták.
Forrás: origo.hu
Kép: police.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
