Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2019. Január 30. 08:15, szerda | Helyi sport

Újabb világklasszissal bővül a Győri Audi ETO KC csapata

Újabb világklasszissal bővül a Győri Audi ETO KC csapata

Újabb világklasszis játékossal erősíti meg a keretét a 2019/20-as szezontól a Győri Audi ETO KC csapata.

A Metz-ből érkező, 30 éves francia válogatott klasszis Beatrice Edwige mind védekezésben, mind támadásban erősítést jelent a zöld-fehéreknek. A játékos minden fronton sikeres szeretne lenni új csapatával.

Az elmúlt években a francia válogatott oszlopos tagjának számító beálló, Beatrice Edwige a Metz csapatának sárga-kék szerelését cseréli nyártól két szezon erejéig biztosan zöld-fehérre – derült ki a magyar klub közleményéből. A kitűnő védő Rio de Janeiro olimpia ezüstérmese, 2017-ben világbajnoki címet ünnepelhetett Németországban, míg tavaly decemberben Európa képzeletbeli trónjára is felülehetett a francia rendezésű Európa-bajnokságon.

„Továbbra is olyan játékosokat igazolunk, akik készen állnak arra, hogy a legmagasabb célokért küzdjenek. Győrben idén nyáron Yvette Broch hiányában sajnos megbomlott a világ egyik legjobbjának tartott Amorimmal közös hármas védő tengely. Azt hiszem, Beatrice Edwige, akit 2016-ban az Európa-bajnokság legjobb védőjátékosának is megválasztottak megfelelően illeszkedik majd csapatunk játékába."

"Ezúton szeretném megköszönni, a Metz vezetőségének pozitív hozzáállását az átigazolással kapcsolatban." – nyilatkozta dr. Bartha Csaba elnök.

„Csodás metzi évek után úgy éreztem most jött el az idő, hogy egy szinttel feljebb lépjek. Igazán meglepett és nagyon sokat jelentett számomra a Győri Audi ETO KC megkeresése. A világ legjobb csapatáról van szó, akik mindig a legmagasabbra törnek. Akit ide hívnak szerintem egy percig sem gondolkodik. Szimpatikus az, ahogy Győrben a kézilabdáról gondolkodnak, és az sem mellékes, hogy remek csapattársak között folytathatom a pályafutásom. Ellenfélként játszottam már Győrben, és lenyűgözött a csapat valamint az azt körülvevő közeg. Azért jövök Győrbe, hogy mindent megnyerjek a csapattal!" – mondta Beatrice Edwige.

Beatrice Edwige 1988 október 3-án született Párizsban. Pályafutása negyedik klubja lesz a Győri Audi ETO KC. 2015-ben a Francia bajnokság legjobb védőjátékosának is megválasztották.

Forrás: origo.hu

Kép: Győri Audi ETO KC

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld

Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel

Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.