Hírek
2010. Március 25. 16:46, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város nkormányzata
jabb pozitív változás a győri tömegközlekedésben
2010. április 1-jétől több autóbusszal lesz megközelíthető a Nádorvárosi köztemető régi és új bejárata és a Szent Lélek templom is. A győri önkormányz
Eddig ezekről a buszokról az említett megállóknál a belváros felől érkezve nem lehetett leszállni, a belváros felé menet pedig felszállni, így tulajdonképpen csak Ménfőcsanak irányából voltak használhatóak a megállók a temető és a templom megközelítésére. A módosítással a temető mindkét bejárata most már komolyabb gyaloglás nélkül autóbusszal is megközelíthetővé válik. A Révai utcából induló viszonylag ritkábban közlekedő 33 és 37-es buszok mellett a vidéki pályaudvarról induló - Eszperantó - Tihanyi - Vasvári P. utca útvonalon közlekedő - 32, 34, 36-os számozású buszokkal a temetőhöz már gyakrabban közlekedő járatokkal juthatunk el. A Sziget és Marcalváros II. között a város szinte egészét átszelő, számos átszállási lehetőséget biztosító 23-as buszjárat tavaly nyáron bevezetett - a temető régi bejárata felé is - közlekedő nyomvonala bevált, így hosszú évek után végre elmondható, hogy város teljes területéről gyaloglás nélkül, tömegközlekedéssel is megközelíthető a város legnagyobb temetője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 08:26, szombat | Helyi
Ezt érdemes tudni az ünnepi hulladékszállításról
A hulladékszállítás december 24-én, december 25-én, december 26-án, december 31-én és 2026. január 1-jén változás nélkül történik.
2025. December 20. 08:05, szombat | Helyi
Fakivágás lesz a Püspökerdőben – mutatjuk hol
Szeretnénk felhívni a győri Püspökerdő látogatóinak figyelmét:
2025. December 20. 07:05, szombat | Helyi
Megkezdődött az ebösszeírás
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényben előírt kötelezettsége alapján 2025. december 15. – 2026. március 15. között ebösszeírást szervez.
2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi
Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.

