Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2019. Július 23. 06:26, kedd | Belföld

Újból átkelhetünk a letenyei határon

Újból átkelhetünk a letenyei határon

Péntek reggeltől ismét forgalomba helyezték a négy hónappal ezelőtt hídfelújítás miatt lezárt letenyei közúti határátkelőt, ezzel az autópálya-átkelőn is csökkenhet a várakozási idő

- ezt a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság határrendészeti osztályvezetője közölte hétfőn a helyszínen.

Sinkovics Róbert a sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy március 21. óta van zárva a letenyei közúti átkelő, azóta minden járműforgalmat – esetenként egy órát is meghaladó várakozási idővel – a párhuzamos autópálya-átkelőn bonyolítanak le. A régi magyar-horvát átkelőn a tervezettnek megfelelően befejeződött a Mura-híd felújítása, így a járművek és a gyalogosok péntek reggel hat órától ismét használhatják.

A két letenyei határátkelőt évente mintegy ötmillió utas – jelentős számban külföldi – veszi igénybe, 70 százalékuk a három nyári hónapban, az Adriai-tengerre utazva vagy visszafelé. Havonta 18-21 ezer teherjármű is ott lép át Horvátországba vagy onnan Magyarországra. Ezt a forgalmat pedig a lezárás ideje alatt teljes egészében az autópályára terelték át – jelezte Sinkovics Róbert.

Hozzátette: péntektől visszaáll a korábbi forgalmi rend, vagyis a tehergépkocsik, a gyalogosok, valamint az autópályákról egyébként is letiltott egyéb járművek újból kizárólag a közúti átkelőt vehetik igénybe. Továbbra is az autópályán haladhatnak át az autóbuszok, minden egyéb járművel pedig lehetőség van mindkét átkelő használatára.

A rendőrség tapasztalatai szerint a nyári vakáció idején – már nemcsak hétvégi napokon, hanem pénteken és hétfőn is – megnövekedett turistaforgalom miatt a közúti átkelőhelyen személyautókkal rövidebb várakozási idővel lehet számolni, mint az autópályán. Az eddigiekhez képest a sztrádán is várhatóan csökken az átléptetés ideje, a lezárás idején kizárólag a kamionoknak fenntartott sávot ugyanis újból megnyithatják a személyautóknak – mondta a határrendészeti osztály vezetője.

Forrás: hirado.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.