Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2019. Szeptember 09. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Űrkutatási berendezések megrongálására készülő vandálokat fogott el a Roszkoszmosz

Űrkutatási berendezések megrongálására készülő vandálokat fogott el a Roszkoszmosz

Az orosz Rakéta- és Űripari Tudományos Központ (NIC RKP) biztonsági szolgálata elfogott 17 embert, akik a létesítmény berendezéseinek megrongálására készültek a Moszkvához közeli Pereszvet városban

- közölte vasárnap a Roszkoszmosz orosz állami űripari vállalat. A Roszkoszmosz szerint mintegy ötvenen készültek arra, hogy vasárnapra virradóra behatoljanak a NIC RKP területére; szombaton három embert fogtak el, akik fotózni akartak a létesítmény tetejéről, vasárnap pedig további 14 behatolót vettek őrizetbe.

Az elfogottakat átadták a rendőrségnek. Az indítékokról és a megrendelőkről nem hangzott el hivatalos bejelentés.

A NIC RKP a Roszkoszmosz fő kísérleti központja a folyékony üzemanyagú rakétahajtóművek próbapadi tesztelésére, valamint a különböző összetevőjű üzemanyagokkal működő meghajtórendszerek és az űrhajók hőkamrában történő, szimulált űrbeli körülmények közötti tesztelésére. Itt vizsgálják a hordozórakéták indulásával és az indító berendezésekkel kapcsolatos problémákat is.

A központ a Moszkva megyei Szergijev Poszad-i járásában található az orosz fővárostól 90 kilométerre északkeletre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.