Hírek
2014. Július 19. 21:04, szombat |
Sport
Forrás: MTI
Úszó ob - Hosszú Katinka nyolc arannyal zárt
Hosszú Katinka 200 méter gyorson, 200 méter háton és 200 méter vegyesen is győzött a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság szombati zárónapján, így nyolc aranyéremmel zárta a viadalt.
A szervezők tájékoztatása szerint az utolsó napon nagyobb részben érvényesült a papírforma, a férfiaknál 200 vegyesen a címvédő, olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok Cseh László győzött magabiztosan, 50 pillangón - amelyen országos csúcstartó és címvédő - szintén ő volt a leggyorsabb. Utóbbi számban a harmadikként zárt Holoda Péter új ifjúsági országos csúcsot úszott, a 200 méteres mellúszást pedig az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel nagy fölénnyel nyerte meg.
A nőknél a háromszoros világbajnok Hosszú 50 gyorson és 100 mellen ezüst-, 100 pillangón pedig bronzérmet szerzett, míg az 1500 gyorsot Kapás Boglárka nyerte.
Eredmények:
férfiak:
50 m pillangó:
--------------
1. Cseh László (Kőbánya) 24.05 másodperc
2. Pulai Bence (Kőbánya) 24.23
3. Holoda Péter (Hajdúszoboszlói Árpád SE) 24.33
100 m gyors:
------------
1. Kozma Dominik (Kőbánya) 49.14 másodperc
2. Takács Krisztián (Dunaferr) 49.68
3. Holoda Péter (Hajdúszoboszlói Árpád SE) 49.72
100 m hát:
----------
1. Balogh Gábor (Dunaferr) 55.04 másodperc
2. Földházi Dávid (Bácsvíz) 55.81
3. Bernek Péter (Kőbánya) 56.04
200 m mell:
-----------
1. Gyurta Dániel (UTE) 2:08.72 perc
2. Verrasztó Dávid (A Jövő SC Veolia) 2:12.36
3. Horváth Dávid (Kőbánya) 2:15.97
200 m vegyes:
-------------
1. Cseh László (Kőbánya) 2:00.69 perc
2. Bernek Péter (Kőbánya) 2:01.80
3. Nagy Péter (Vasas) 2:03.43
4x100 m férfi vegyes váltó:
---------------------------
1. Kőbánya SC (Gorcsa Olivér, Horváth Dávid, Pulai Bence, Kozma Dominik) 3:44.29 perc
2. A Jövő SC Veolia 3:46.35
3. Bácsvíz KVSC KESI 3:49.32
nők:
50 m gyors:
-----------
1. Molnár Flóra (Délzalai Vízmű) 25.63 másodperc
2. Hosszú Katinka (Vasas SC) 26.10
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri ÚE) 26.14
100 m mell:
-----------
1. Sztankovics Anna 1:09.26 perc
2. Hosszú Katinka (Vasas) 1:11.32
3. Sebestyén Dalma (Hullám 91) 1:11.73
100 m pillangó:
---------------
1. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC Veolia) 58.42 másodperc
2. Szilágyi Liliána (Kőbánya) 58.90
3. Hosszú Katinka (Vasas) 59.65
200 m gyors:
------------
1. Hosszú Katinka (Vasas) 1:56.74 perc
2. Kapás Boglárka (BVSC) 1:59.54
3. Késely Ajna (Kőbánya) 2:02.70
200 m hát:
----------
1. Hosszú Katinka (Vasas) 2:12.04 perc
2. Burián Kata (UTE) 2:13.73
3. Matyasovszki Dalma (EuropTec) 2:14.62
200 m vegyes:
-------------
1. Hosszú Katinka (Vasas) 2:14.05 perc
2. György Réka (TFSE) 2:15.05
3. Sebestyén Dalma (Hullám 91 ÚE) 2:17.44
1500 m gyors:
-------------
1. Kapás Boglárka (BVSC) 16:19.47 perc
2. Risztov Éva (DSC-SI) 16:32.79
3. Szilágyi Nikolett (DSC-SI) 16:50.92
4x100 m vegyes váltó:
---------------------
1. UTE (Burián Katalin, Sztankovics Anna, Ilyés Laura, Gyurinovics Fanni) 4:15.53 perc
2. Kőbánya SC 4:15.91
3. BVSC Zugló 4:17.36
Ezek érdekelhetnek még
2024. Július 23. 08:19, kedd | Sport
Az MLSZ szerint közel 80 százalékkal csökkentek a súlyos játékvezetői hibák az NB1-ben
Hanacsek Attila, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) játékvezetői bizottságának elnöke szerint közel nyolcvan százalékkal csökkent a súlyos bírói hibák száma az OTP Bank Ligában.
2024. Július 23. 08:15, kedd | Sport
Konferencia-liga - Meccs nélkül jutott tovább a Puskás Akadémia
A Puskás Akadémia FC mérkőzés nélkül jutott tovább a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójából, mert ellenfelét, az ukrán SC Dnyipro-1 csapatát kizárta az európai szövetség (UEFA).
2024. Július 23. 08:12, kedd | Sport
A Ferencváros új edzője energikus futballt vár
Pascal Jansen vezetőedző energikus futballt vár kedden a Ferencváros labdarúgócsapatától a The New Saints elleni Bajnokok Ligája-selejtezőben.