Hírek
2022. Szeptember 26. 07:15, hétfő | Helyi
Vádat emeltek a sorozatbetörő ellen
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 33 éves férfi ellen, aki tavaly augusztus és november között hét győri és két győrújbaráti ingatlanba is betört.
A vádiratt szerint a 32 éves férfi jellemzően az ajtók befeszítését és betörését követően jutott be az ingatlanokba, de volt, ahol az üveget törte be, illetőleg olyan hely is, ahol az ablakpántot fűrészelte el. A kilenc helyről összesen 2.829.466 forint értékben tulajdonított el értéktárgyakat: építőipari gépeket, ékszereket, készpénzt, használati tárgyakat.
A bűncselekményeket társa segítségével, ketten követték el, társa azonban időközben elhunyt.
A férfit az ügyészség nyolc rendbeli minősített lopással vádolja. Tetteiért vele szemben a halmazati szabályokra tekintettel hét és fél évig terjedő szabadságvesztés szabható ki.
A jelenleg is letartóztatásban lévő elkövetővel szemben az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy vele szemben a bíróság beismerés esetén három év börtönbüntetést szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi
Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat
Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.
2025. December 18. 08:04, csütörtök | Helyi
Korábban kezdődött az influenzaszezon
Gyorsan terjed az influenza országszerte.
2025. December 18. 07:09, csütörtök | Helyi
Elkezdték árulni a fenyőfákat
Már árusítják a fenyőket Győrben is. Idén csaknem 10-15 százalékkal drágultak a karácsonyfák tavalyhoz képest.
2025. December 17. 08:27, szerda | Helyi
Karácsonyra valami különlegeset? Ajándékozzon interaktív LED játékélményt!
Rohannak a hetek, mindjárt itt a karácsony, és nincs még igazán jó ajándékötlete?
