Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2013. Január 25. 17:30, péntek | Bulvár
Forrás: MTI

Vádat emeltek Zalatnay Sarolta ellen

Vádat emeltek Zalatnay Sarolta ellen

Nagyobb kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével vádolja a Budaörsi Járási Ügyészség Zalatnay Sarolta énekesnőt. A vádiratot már megküldték az illetékes bíróságnak - közölte a Pest Megyei Főügyészség szóviv

Kállai Gábor elmondta, hogy Zalatnay 2010 nyarán egy tv-műsor felvételén ismerkedett meg a Csillagszem Állatvédelmi Alapítvány elnökével, a későbbi sértettel. Ezt követően több alkalommal találkoztak, beszéltek telefonon, majd az énekesnő felajánlotta, hogy megpróbál kapcsolatai révén támogatókat szerezni, illetve segíteni az alapítványnak.

Ígéretére alapozva 2010 szeptemberében pénzt kért az alapítványi elnöktől, amit azzal indokolt, hogy a lízingelt gépkocsija részleteit nem tudja fizetni. A sértett a beszélgetésüket követően 500 ezer forintot adott kölcsön, feltételként kikötve, hogy az összeget rövid időn belül vissza akarja kapni - idézte a vádiratot az ügyészségi szóvivő, hozzátéve: Zalatnaynak a teljesítésre - tartozásai miatt - nem volt reális lehetősége.

A későbbiekben az énekesnő még többször kért kisebb, nagyobb összeget - összesen körülbelül 1,5 millió forintot - különböző jogcímeken a sértettől, s megígérte, hogy tartozását legkésőbb 2011 január elején rendezi. Arra hivatkozott: lánya Amerikából 250 ezer dollárnyi örökséghez jutott, ebből fog majd fizetni.

A vád szerint az öröklésről szóló történetet az énekesnő csupán kitalálta, hogy hitelezője bizalmát megnyerje, őt megtévessze, és tőle a pénzét megszerezze. A csalással okozott 1 millió 940 ezer forint kár nem térült meg - közölte Kállai Gábor.

Az ügyészség Zalatnay Saroltát nagyobb kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével vádolja. Ha a bíróság bűnösnek mondaná ki, s elítélné az énekesnőt, visszaesőként le kellene ülnie azt az időt is, amit egy korábbi, hasonló cselekményéért kiszabott büntetés letöltése során elengedtek neki - mondta a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:00, hétfő | Bulvár

Középkori \"vámpír\" arcát rekonstruálták horvát kutatók

Első alkalommal, több mint négyszáz év távlatából sikerült rekonstruálni annak a férfinak az arcát Horvátországban, akit saját korában vámpírnak tartottak - írta az Index.hr horvát hírportál.

2026. Február 22. 15:00, vasárnap | Bulvár

Ricky Martin július 6-án a Budapest Sportarénában ad koncertet

Újra Magyarországon ad koncertet Ricky Martin. A világhírű latin pop előadó július 6-án a Papp László Budapest Sportarénában lép fel.

2026. Február 19. 19:00, csütörtök | Bulvár

A Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is fellép a Művészetek Völgyében

Mások mellett a Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is zenél majd a 35. Művészetek Völgye fesztiválon, amelynek Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend ad otthont nyár közepén

2026. Február 17. 17:00, kedd | Bulvár

Elhunyt Robert Duvall Oscar-díjas amerikai színész