Hírek
2018. Július 18. 16:33, szerda | Belföld
Vaddisznóveszély Révfülöpön
Megbeszélést tartott a Tapolcai Rendőrkapitányság vezetője, a kormányhivatal vadászati főfelügyelője, a vadásztársaság képviselője.
Valamint az érintett települések Révfülöp, Kővágóörs és Ábrahámhegy polgármesterei is összeültek a vaddisznók belterületen való megjelenése miatt. - írja a veol.hu.
Révfülöpön már félnek az emberek a vaddisznóktól, már szűk utcákban is belebotlanak kondákba.
Az állatok megjelenése már a turizmusra is kihat, a külső lakóövezetekből este már nem mernek kimenni, mert félnek, hogy hazafele találkoznak egy-egy vaddisznóval.
A polgármester szerint a helyzet nagyon komoly, az önkormányzat felszólítja az elhanyagolt területek rendbetételére a nyaralók tulajdonosait. A vadásztársaság pedig megígérte, hogy rövid időn belül telepítenek két vaddisznóbefogó-csapdát.
Forrás: 24.hu
Kép: Illusztráció - MTI/Komka Péter
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
