Hírek
2014. Július 29. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Választás: A Blikk szerint 196 jelölt szabálytalankodott a választási pénzzel
Szinte mindegyik párt jelöltjeinél talált hiányosságokat a Magyar Államkincstár az állami kampánytámogatás felhasználásával összefüggésben - írta keddi számában a Blikk a kincstár adataira hivatkozva.
A 196 szabálytalankodónak összesen 233 millió forintot kell visszafizetnie. A lap azt írta: a parlamenti pártok közül a Jobbik jelöltjei hibáztak a legtöbbet, 22 jelöltjük esetében találták gondokat. A baloldali ellenzéki pártok, a választási szövetségben induló MSZP, Együtt-PM és Demokratikus Koalíció tömörülésnél hat szabálytalankodót találtak, a Fidesz-KDNP-nél négyet. A legtöbb gond a Magyarországi Cigány Párt jelöltjeinél volt, 61 jelöltjükből 41-nek gondja volt az elszámolásnál.
Az államkincstár tájékoztatása szerint 196 jelölt elszámolását nem tudták részben vagy egészben elfogadni, közöttük vannak azok is, akik nem adták be időben a dokumentumokat. Ez azt jelenti, hogy minden harmadik ellenőrizhető képviselőnél találtak problémát, mivel csak azt az 598 egyéni jelöltet tudták vizsgálni, aki nem ajánlotta fel pártjának az egymillió forintos állami támogatást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
