Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2026. Január 16. 07:08, péntek | Helyi

Vámosszabadin is elfogyott a só

Vámosszabadin is elfogyott a só

Ambrus Gellért polgármester a Facebookon jelentette be, hogy már „5 kg-os konyhasóval sózzuk a buszmegállókat”.

A bejegyzését azzal kezdte, hogy „a január elején rendelkezésre álló só az elmúlt években bőven elég volt, sőt volt, hogy egyáltalán nem kellett használni. De olyan sem volt, hogy ne lehetett volna pár napon belül útszóró sót szerezni. Most már 5 kg-os konyhasóval sózzuk a buszmegállókat.

Január 6-án adtuk le a rendelést (nemcsak erre a helyre, hanem számtalan másikra), és ma ez a válasz érkezett. Van ahonnét válasz sem jött, van, ahol a mai napra ígérték a sót. A mai körtelefonra is mindenhonnét az volt a válasz, hogy nem szállítanak a beszállítók a kereskedőknek sem, ne is számítsunk rá, hogy lesz só. Múlt héten kértem, hogy valamekkora mennyiséget kaphassanak az önkormányzatok az államtól (közúttól), de erre sem kaptam választ.”

Néhány órával később (a poszt publikálása után) aztán jobb híreket osztott meg a polgármester: "Tegnap többen is ajánlottak sóbeszerzési lehetőséget, köszönöm nekik, talán mára megoldódik a sóellátás és az eredeti rendelések is beérkezhetnek a hét vége felé. A még várható havazás esetén már nem lesz ebből gondunk."

(Illusztráció: Oxygén Média)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.